Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Afryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Afryki

Czarna Afryka

Czarna Afryka, Czarny Ląd, kolebka ludzkości, dziki ląd - takie i wiele jeszcze innych określeń towarzyszy naszym skojarzeniom związanym z Afryką.

To z pewnością ten kontynent, o którym marzy największa liczba turystów. Wielu z nich wreszcie realizuje swoje marzenie i wybiera się w swoją podróż życia właśnie do Afryki. Znakomita większość zakochuje się w niej z wzajemnością, bo Afryka to akurat taki kontynent, który intuicyjnie odpłaca swym pięknem tylko jeśli napotyka na zrozumienie i wyrozumiałość oraz cierpliwość swoich odbiorców.

Mozaika afrykańska

Mimo tego, że Afryka jest bardzo zróżnicowana i nijak mają się kraje leżące na północy do tych, które należą do pasa środkowego kontynentu, a tym bardziej do afrykańskich krajów na południu lądu, to każdy z nich charakteryzują wspaniali ludzie. Dalekie podróże = Afryka, duże odległości = Afryka, wspaniała przyroda to też Afryka , i jeszcze odkrycia etniczne i jedyne na świecie prawdziwe safari.

Grunt to informacja

Turystyka egzotyczna w Afryce wymaga sporo wiedzy i dobrego przygotowania. Przed każdą wyprawą informujemy naszych uczestników w obszernym liście o najistotniejszych kwestiach.

W pierwszej kolejności charakteryzujemy kraj, robimy listę niezbędnych rzeczy, które warto ze sobą zabrać, poza ubraniami pamiętamy o niezbędniku turysty: latarki, środki na komary, krem na słońce, odpowiednie obuwie, scyzoryki, zapałki, świeczki, śpiwory w zależności od destynacji i rodzaju wyjazdu każdy z nich ma swoją osobną listę.

Obowiązkowe szczepienia

Odpowiednio wcześniej informujemy także o koniecznych szczepieniach (tych obowiązkowych i tych zalecanych) oraz o profilaktyce malarycznej. Zalecamy każdorazowo konsultacje ze specjalistami medycyny tropikalnej, by zadbać o nasze zdrowie przewidując zagrażające nam w danym kraju niebezpieczeństwa. W wielu krajach afrykańskich opieka medyczna jest na niskim poziomie, szczególnie poza dużymi miastami i właśnie na tych trasach warto zadbać o wyposażenie własnej apteczki podróżnej.

Afrykańskie lektury

W specjalnym podpunkcie wymieniamy listę lektur oraz filmów związanych z danym krajem. Opisujemy specjały lokalnej kuchni oraz podajemy namiary na nasze hotele.

Wierzymy, że jak największa ilość informacji oraz odpowiednie nastawienie pozwolą odkrywać Afrykę w pełni świadomie.

 

Pojechali i napisali: