Pomoc medyczna za granicą - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Pomoc medyczna za granicą

Choroba na wycieczce

Niestety nie zawsze udaje się nam uniknąć różnych dolegliwości zdrowotnych oraz chorób na naszych trasach. Przez lata uzbierałoby się całkiem sporo różnorakich przypadłości, z którymi przyszło się nam zmierzyć w szpitalach i poradniach w krajach całego świata.

Konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej może się nam przydarzyć zarówno w Toskanii, jak i w Ugandzie.

Zadbamy o twoje zdrowie

Standardowo każdy turysta wyjeżdżający z ESTA Travel posiada ubezpieczenie turystyczne i jest pod opieką rozbudowanego świadczenia ze strony SIGNAL IDUNA.

Każdorazowo pilot wycieczki na miejscu lub biuro w Polsce zdalnie służą pomocą.

Kiedy schorzenie nie jest bardzo poważne i wystarczy tylko wizyta lekarska oraz wykupienie przepisanych leków rachunki opłacane są gotówką, zdarzenie zgłaszane do centrali ubezpieczyciela, a zwrot kosztów następuje po powrocie turysty do kraju po przedłożeniu odpowiednich dokumentów. Podstawą do uznania roszczeń jest oryginalny rachunek za leczenie przywieziony z miejsca konsultacji medycznej.

Szpital za granicą – i na to jest rada

Czasem (choć na szczęście jak dotąd) bardzo rzadko niezbędna okazuje się hospitalizacja turysty. Wtedy jako że koszty są dużo większe opieka ubezpieczyciela zaczyna się jeszcze podczas pobytu turysty za granicą. Także w takich przypadkach służymy na miejscu pomocą oraz załatwiamy wszelkie formalności.

O zdrowiu pomyśl już w Polsce

Pomoc medyczna za granicą to bardzo ważny i istotny temat przy zawieraniu umowy dotyczącej wyjazdu zagranicznego. Dlatego też informujemy o możliwości wykupienia ubezpieczenia rozbudowanego lub świadczeń dodatkowych, uczulając na zagadnienie chorób przewlekłych nas samych lub naszych najbliższych.

EKUZ – czy warto? Warto!

Podróżując do krajów europejskich (a takie oferty znajdziecie także w naszych planach: Włochy, Portugalia, Francja, Węgry, Holandia, Szwecja) warto odebrać w NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Jest ona wydawana imiennie po złożeniu specjalnego wniosku i ważna przez pół roku. Karta ta zapewnia nam szereg świadczeń medycznych w większości krajów europejskich. Warto przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z zakresem ujętych w karcie usług medycznych, którymi jesteśmy objęci podczas naszego pobytu za granicą.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Warto także wiedzieć, że ubezpieczenie prywatne, które posiadamy w innych firmach ubezpieczeniowych, ubezpieczenie pobytu za granicą przynależne do naszej karty kredytowej nie wykluczają się a sumują.

Warto odpowiednio wcześnie zadbać o wszystkie warunki niezbędne do uruchomienia takiego ubezpieczenia (może to być wymagany wniosek, płatność kartą za jeden z elementów wyprawy).

Każda podróż nawet ta najbardziej dzika będzie bezpieczna jeśli odpowiednio o to zadbamy i to nie będąc już tam w świecie, ale już teraz w Polsce.

 

Pojechali i napisali: