Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki

4 dzień

09-06-2007

Pobudka już o 5 rano okazała się w pełni nagrodzona. Bardzo wcześnie dotarliśmy do początku Kanionu Colca. Kondory, bo to dla nich wstaliśmy tak wcześnie, wydawały się czekać właśnie na naszą grupę. W trakcie naszego mini trekingu pokazały się szybując dostojnie na tle błękitnego nieba. W sumie widzieliśmy ich aż osiem, co jest bardzo dobrym wynikiem. Na pożegnanie z Doliną Colci obfotografowaliśmy tarasy uprawne i lokalnych mieszkańców.

Na trasie do Puno upatrzyliśmy piękne flamingi. Teraz odpoczywamy na 3800 metrów, szykując się do wyprawy na wyspy położone na Jeziorze Titicaca. W ciągu dnia rozpieszcza nas piękne słońce, ale noce są bardzo chłodne. Wprawdzie temperatura jak dotąd nie spadła poniżej zera, jednak śpimy w skarpetkach.

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w ciut uszczuplonym składzie. Choroba wysokościowa wygrała z naszym Kolegą i niestety musiał zrezygnować z (jak się potem okazało) tylko jednego dnia wspólnego zwiedzania. My natomiast wyruszyliśmy najpierw na Wyspy Uros. Przepiękna, gładka toń Jeziora Titicaca znowu posłużyła naszej grupie jako motyw do wielu zdjęć. Mieszkańcy wyspy objaśnili nam sposób w jaki budują swoje domy z trzciny totora. Mieliśmy okazję obejrzeć ich domostwa od środka i zrobić mnóstwo zdjęć z mieszkańcami. Najwięcej uwagi jak zwykle przykuły maluchy.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: