Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Chiny - Tybet 5-25.07.2007

3 dzień

07-07-2007

Kolejny dzień zapowiadał się bardzo atrakcyjnie, przejazd po śniadaniu za miasto, w stronę Wielkiego Muru. Po drodze zwiedzaliśmy Świętą Aleję zwaną też Aleją lub Drogą Kamiennych Postaci. Byliśmy jedną z pierwszych grup w tym miejscu, cykady dały popisowy koncert i pełni energii ruszyliśmy w kierunku grobowców cesarzy z dynastii Ming. Tu juz było bardziej tłoczno. Sporo grup chińskich i oczywiście turystów. Po krótkiej przerwie na obiad, wreszcie dotarliśmy na Wielki Mur. Może to sobota, a może wakacje i do tego wysoki sezon sprawiły, że część Muru oblepiona była Zwiedzającymi.

Wybraliśmy dlatego wspinaczkę na część trudniejszą i przez to bardziej pustą. Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia... Obowiązkowe koszulki z napisem: Zdobyłem Wielki Mur. Na koniec dnia czekała na nas pyszna kaczka po pekińsku. Smakowita! Pogoda idealnie dopasowała się do naszego programu tego dnia. Deszcz spadł kiedy wchodziliśmy do restauracji, jak z niej wychodziliśmy na niebie rozpięta była piękna tęcza.

Nie tak łatwo skończyliśmy ten dzień. Taksówkami przejechaliśmy z hotelu do centrum miasta, żeby obejrzeć (niektórzy dali się skusić) najprawdziwszy chiński targ  z przysmakami chińskimi. Wśród co bardziej egzotycznych delicji wypatrzyliśmy pieczone larwy jedwabników, jąderka kozie, stonogi, skorpiony, rozgwiazdy...

Po mocnych wrażeniach kulinarnych zakończyliśmy dzień w barach i klubach nad jeziorem w okolicach hutongow. To był długi dzień.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: