Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Chiny - Tybet 5-25.07.2007

4 dzień

08-07-2007

Następnego wcześnie rano pobudka. Nie mogliśmy odpuścić wizyty w parku, gdzie Chińczycy od wczesnych godzin rannych ćwiczą Tai Chi, gimnastykują się, śpiewają, ćwiczą kaligrafię, tańczą w parach. Nie mogliśmy uwierzyć, że tyle osób spędza swój wolny czas w parku o tak wczesnej porze. Bardzo się nam tu podobało. Z parku już tylko kilka kroków dzieliło nas od wejścia do Zakazanego Miasta, mimo że wybraliśmy opcję zwiedzania pod prąd, na wiele się to nie zdało, o mało co zostaliśmy zadeptani przez morze Chińczyków. Przynajmniej pół kraju tego dnia postanowiło spędzić czas wolny na zwiedzaniu Zakazanego Miasta. Na Placu Tiananmen było już znacznie luźniej, ale tak samo gorąco.

Został nam jeszcze do obejrzenia Pałac Letni, gdzie zrobiliśmy sobie spacer, oglądając po drodze najważniejsze budynki. Na sam koniec pobytu w Pekinie udaliśmy się na zakupy. Tę część programu powtórzymy jeszcze w innych miastach.

Nocny pociąg do Xi'anu okazał się niespodzianką dla nas wszystkich. Było wygodnie, przestronnie i bardzo sympatycznie. Noc zdecydowanie skróciliśmy pogawędkami w podgrupach. Niektórzy z nas byli już w Chinach wcześniej, dzisiaj zrobiliśmy porównanie Chin sprzed czterech i siedmiu lat z tym, co zobaczyliśmy. Wszyscy są zgodni - to nie ten sam kraj.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: