Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Nowa Zelandia i Australia 27.10.- 23.11.2011 (27)

Kuranda, plaże wokół Cairns,nurkowanie głębinowe

20-11-2011

Pierwszy rusza Rysio, który przejedzie aż do Port Douglas w poszukiwaniu łodzi, która zabierze Go na nurkowanie głębinowe.

Potem zbiórka w recepcji tych, którzy wybrali kolejkę i miejscowość Kuranda. Niestety pogoda nie napawa jakimiś wielkimi nadziejami, bo za oknem mglisto, a szczyty gór ukryte całkiem w mleku. Taka właśnie pogoda zniechęciła ostatecznie Dziewczyny do plażowania…
Warszawa obudziła się ciut później i wybrała jednak plaże wokół Cairns.
Czyli mamy trzy różne grupy i trzy różne programy. W ten sposób zobaczymy i sprawdzimy wszystko, a przed nami jutro kolejny dzień na leniuchowanie w Cairns.
Już w drodze do stacji kolejowej pogoda zaczyna się zmieniać, ciemno i zachmurzone niebo się rozjaśnia i niebieścieje. Robi się coraz bardziej gorąco, o ile jest to jeszcze możliwe.
Zajmujemy miejsca w zabytkowym wagoniku kolejki. Widoki podczas przejażdżki, rzeczywiście bardzo widowiskowe. Zjazd kolejką górską równie okazały.
Na miejscu chwila na odpoczynek a wieczorem A. i B. zarządziły wieczorek pożegnalny. I tak do północy biesiadujemy w pokoju wspominając Nową Zelandię przypominając sobie największe atrakcje, najładniejsze miejsca i hotele. Sporo tego było, jest co opowiadać. Ustalamy także nasze spotkanie powycieczkowe. Pada na Wrocław ale to już w 2012 roku. Rysio zadowolony ze swojego wyjazdu na rafę ostatecznie rozwiewa nasze wątpliwości czy warto czy nie, i podejmujemy decyzję o wycieczce katamaranem jutro. Zosia, Basia i Rysio wybierają opcje plażowanie i tak rozchodzimy się do pokoi.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: