Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Peru i Boliwia 13.04-4.05.2012

Zwiedzanie ruin Machu Picchu

02-05-2012

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy – Machu Picchu. Jedziemy wspólnie na górę. Pogoda?! Boska, świeci słońce, pojedyncze małe białe chmurki przetaczają się po niebie. Widok niezapomniany. Najpierw decydujemy się na wspólne zwiedzanie ruin wraz z komentarzem, odprowadzamy naszą trójkę, której nie było wczoraj z nami pod Wayna Picchu, gdzie wraz z DImasem wspinać się będą na sam szczyt. My mamy czas wolny,  delektujemy się ruinami, odpoczywamy na trawce, a potem zjeżdżamy do miasta. Zasłużenie jest to jeden z 7 Nowych Cudów Świata, podoba się nam tu bardzo, i do tego  ta pogoda.

Jedząc obiad czekamy na naszych zdobywców, patrzymy z niepokojem na zegarki, bo pociąg nie poczeka. Ostatecznie na kilkanaście minut przed planowanym wyjazdem są. Zmęczeni ale uradowani. Tym razem bez żartów Dimas narzucił bardzo szybkie tempo, poradzili sobie śpiewająco. I choć nie było łatwo, dali sobie radę. Mało tego, na trasie uratowali nawet Japonkę, której panowie pomagali kiedy wybrała bardzo trudne podejście na linie.
Basia pochłania podwójną porcję deserów by uzupełnić spalone kalorie i gonimy na pociąg. Dosłownie bo okazuje się, że pociąg już jest, a brakuje naszych bagaży, które donieść tu mieli nasi bagażowi. Dimas gna do hotelu, ja po środku wypatruję chłopaków a nasza grupa przytrzymuje pociąg. Na szczęście w samą pora objuczeni jak osły wpadamy na peron z bagażami. W pociągu uczta. Spóźnia się nam trochę autobus ale ostatecznie jesteśmy w Cusco dość wcześnie by jeszcze wybrać się do miasta na ostatnie zakupy i kolację.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: