Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Sylwester 28.12.2013-11.01.2014

Powitanie Tajlandii

31-12-2013

Tajlandia wita nas słońcem i pięknymi plażami - miła odmiana po kapryśnej, polskiej zimie.
Po wylądowaniu w Bangkoku ruszamy na południowy - wschód, gdzie czeka już na nas łódź na wyspę Koh Samed. Tu spędzamy kilka pierwszych dni - w uroczych domkach przy plaży, w ogrodzie pełnym zieleni, smakując tajskiej kuchni i regularnie oddając się w ręce doświadczonych masażystek. Słynny na cały świat masaż tajski, szczególnie masaż stóp - jest tym, czego najbardziej nam trzeba po długim locie do Azji.

W dzień poprzedzający sylwestrowy wieczór, na plaży trwają gorączkowe przygotowania do gali. Ustawiona jest scena, bary, bufety i stoły dla gości. Będziemy ucztować nad samym morzem, pod stopami czując piasek plaży!
Gala sylwestrowa rozpoczyna się o 18.00 powitalnym drinkiem, a potem już występy tradycyjnego tajskiego tańca, muzyka na żywo i wspaniałe jedzenie - zarówno tajskie jak i europejskie. Bożena i Ola zdecydowanie zasługują na miano królowych parkietu - pierwsze ruszyły do tańca, ośmielając tym samym pozostałych gości. Później Wiesiu staje na czele roztańczonego węża, który wiruje między stolikami i porywa do tańca kolejnych gości.
O północy robimy to, co większość Tajów - wypowiadając życzenie, puszczamy lampiony. To piękna tradycja - nad naszymi głowami wirują dziesiątki życzeń i marzeń, a ogień lampionów rozświetla niebo. A potem szampan i tańce - do rodziny i znajomych nie ma co dzwonić, bo w momencie, kiedy my witamy hucznie Nowy Rok, w Polsce trwają dopiero przygotowania. Niemniej życzymy Wam w tym Nowym Roku wspaniałych podróży - jest tyle pięknych miejsc na świecie!


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: