Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Uganda 26.05.2014 - 08.06.2014

Park Narodowy Królowej Elżbiety

31-05-2014

Wstajemy dość wcześnie, niestety wczorajszy wysiłek i niedoleczone zatoki rozkładają mnie na dobre. Ale dzięki pomocy zbiorowej udaje mi się zebrać do autobusu. Droga dzisiaj nie bardzo daleka, za to bardzo dziurawa. Naszym kolejnym celem jest Park Narodowy Królowej Elżbiety. Goryle śniły się nam nawet w nocy, ale teraz czas na kolejne zwierzaki.

Po drodze mijamy sporo lokalnych wiosek, obserwujemy pola uprawne, ku naszemu zdziwieniu bardzo dużo tutaj plantacji herbaty. Około lunchu docieramy do naszej nowej lodży, która jest zjawiskowo położona. Na półwyspie oblanym wodą Kanału Kazinga i Jeziora Edwarda. Z góry rozpościera się wspaniały widok, przy brzegu bawoły, słonie, w wodzie hipopotamy. A w kuchni świetny szef kuchni, bo lunch choć wyjątkowo późny dzisiaj smakuje wybornie. Nie odpuszczamy i wybieramy się na popołudniowe safari, mimo, że dopiero co zaklinaliśmy się, że mamy dość jeżdżenia samochodem.
Park jest bardzo ciekawy, sporo tu kaktusów, sztucznie przyciągniętych w te strony. Dużo drzew, które są przysmakiem dla słoni i to właśnie ich spotykamy najwięcej. Żerują całymi stadami czasem bardzo blisko drogi. Oczywiście nasz kierowca śledzi lamparta i postawił sobie za punkt honoru, że go nam znajdzie. Póki co pocieszamy się kobami, koziołkami, są jaszczurki.
Wracamy akurat o zachodzie słońca, który dzisiaj mieni się kolorami różu i pomarańczu. Przepyszna kolacja i dobre wino.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: