Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Etiopia 2014

Ostatni dzień przed Danakilem

14-11-2014

Znów skoro świt ruszamy w drogę. Tym razem już w stronę Pustyni Danakilskiej. Po drodze zatrzymujemy się jeszcze w szkole wspieranej przez ESTĘ, gdzie zostawiamy kolejny karton z pomocą dla potrzebujących dzieci.

Nasz kolejny przystanek to klasztor Debre Dammo położony na niedostępnej skale jakich jest wiele na terenie północnego Tigraju.

Debre Dammo jest wyjątkowe - ze względu na swoją lokalizację, na stromym zboczu, już w czasach starożytnych służyło za więzienie. Klasztor mogą odwiedzać tylko mężczyźni - ale i oni nie mają łatwo. Żeby zobaczyć klasztor trzeba najpierw wspiąć się za pomocą liny po 15 metrowej skalnej ścianie. Panie zostają więc na dole i dopingują jak Zbyszek i Grzegorz dzielnie podejmują się wspinaczki za asekurację mając tylko pas z koziej skóry, którym są przewiązani w pasie i który na górze trzmają mnisi - mieszkańcy Debre Dammo.  

Późnym wieczorem dojeżdżamy do Ahmed Ela - ostatniego miasta przed Danakilem, gdzie załatwiamy wszytskie potrzebne nam pozwolenia przed wjazdem na pustynię i zabieramy ze sobą eskortę w postaci lokalnego przewodnika i miejscowej policji. Kolejna godzina naprawdę ciężkiej drogi - bo asfalt skończył się już dawno: dojeżdżamy do wioski Afarów  - pustynnych Nomadów, która na kolejne dwa dni stanie sie naszym domem.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: