Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Sri Lanka Sylwester 29.12.2014-11.01.2015

Koniec????!!!!!

10-01-2015

Ostatni dzień błogiego lenistwa na Sri Lance. Jednak nie dajemy za wygraną i jako rasowi podróżnicy korzystamy z okazji by jeszcze coś zobaczyć, po śniadaniu jedziemy nad lagunę bo tam aż roi się od rybaków, którzy o tej porze wróciwszy z morza sprzedają świeżusieńkie ryby. W porcie hurtowym już po wszystkim, towar rozprzedany, ale za to detal aż roi się od kupujących i sprzedających też. Na samym wejściu zaczepia nas miły pan, który pyta o narodowość  i od razu chwali się swoją znajomością z Pascalem Brodnickim, który niedawno tu wraz z nim zwiedzał tak jak my dzisiaj targ a potem gotował. Wszystko rejestrowały dwie kamery i pan jest teraz gwiazdą… polskiej telewizji. I my robimy sobie zdjęcie na pamiątkę z rybnym celebrytą potem maszerujemy wśród straganów, balansując pomiędzy owocami morza, rybami. Na plaży suszą się rybki, które zebrane w koszach przenoszone są na targ. Zapach bardzo rybny ale znośny.

Teraz odpoczynek w hotelu. A wieczorem miła niespodzianka pożegnalna.

Wybieramy się na rejs katamaranem o zachodzie słońca. I choć miałam wątpliwości co do bezpieczeństwa, jak się okazało wcale niezasadne, wszystko wyszło świetnie. Po pierwsze jak się sama przekonałam do pomysłu i uzgodniłam wszystko z panem kapitanem i jego pomocnikami wspierana dzielnie przez naszego pana kierowcę, wynegocjowałam kamizelki ratunkowe, to wcale nie musiałam bardzo przekonywująco zapraszać grupy. Wszyscy przytaknęli po pierwszym zdaniu. Super.

Zatem o 17:00 upchani na grzędzie ruszamy na rejs. Fale przerażają trochę, ale okazuje się, że umiejętności naszych kapitanów są ponad fale i wślizgujemy się do wody prawie bez podskoków.

A potem już tylko suniemy po delikatnie pofalowanej toni oceanu. Czas na pożegnalną lampkę szampana, jak poinstruował mnie pan sprzedający, dla którego określenie wino musujące było zupełnie czymś obcym. Zatem za naszą wspaniałą wyprawę, piękny kraj i przede wszystkim ZNAMIENITE Towarzystwo.

Estera


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: