Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Brazylia 8-27.03.2015

Opuszczamy Rio

12-03-2015

Przyszedł czas na pożegnanie z Rio, cztery noce i pełne trzy dni zwiedzania pozwoliły nam poznać to Miasto dość dokładnie i wszyscy jesteśmy zgodni, że zasługuje na pewno na miano jednego z ładniejszych na świecie.

Przesiadamy się do autobusu z Paraty i jedziemy na południe kraju. Opuszczamy Rio z nadzieją na jeszcze lepszą pogodę bo w planach mamy rejs po okolicznych wysepkach.

Niestety po drodze leje jak z cebra, jedna wielka ściana deszczu, na szczęście pogoda bardzo szybko się zmienia i jak dotrzemy na miejsce już tylko kropi.

Jednak nie poddajemy się i ruszamy do miasteczka najpierw jednak na późny obiad. Dzisiaj w zamówieniach królują sałaty i carpaccio choć mamy i zwolenników zupy fasolowej, która jest tutaj potrawą narodową.

Potem spacer po mieście, urokliwe wąskie uliczki, piękne kolorowe fasady budynków, wielkie kamienie na drodze, galerie, sklepiki z pamiątkami, restauracje, lodziarnie, bary.

Przestało padać, temperatura nadal 30 stopni, morze weszło do miasta i zatapia chodniki po kostki, mamy wrażenie Wenecji w Brazylii.

Kolacja w restauracji na zewnątrz. Dzisiaj zgodnie po wczorajszej dawce mięsa zamawiamy rybę i jest to dobry wybór.

Spacerujemy do hotelu. Niebo zapowiada poprawę pogody na jutro – oby.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: