Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Brazylia 8-27.03.2015

Wreszcie wodospady

21-03-2015

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny to w Polsce tu także piękna pogoda. Lecimy w pobliże granicy z Argentyną do miejscowości o nazwie Foz do Iguacu.

Loty jak zwykle dwa i łączone przez Sao Paulo nie robią już na nas wrażenia, dzisiaj zliczyliśmy, że będzie ich w sumie aż 12 na naszej trasie, to sporo.

Docieramy na miejsce o 5 i od razu program bardzo napięty. Najpierw udajemy się na lądowisko helikopterów i lecimy nad wodospadami. Ultrakrótki lot ale wart i swych pieniędzy i jakość przednia. Pierwsze wrażenie i zetknięcie się z wodą super. Niesamowity widok i piękna panorama na fenomen natury z góry. Potem przejeżdżamy dosłownie za płot by znaleźć się w granicach parku narodowego i zacząć zwiedzać wodospady po stronie brazylijskiej.

Widok zapiera dech w piersiach. Wszystko zasadne i tytuły i droga i naprawdę spektakularny zachwyt. Robimy sobie zdjęcia, obserwujemy koati, spacerujemy wzdłuż wodospadów podziwiając ich potęgę i moc. Mamy bardzo dużo wody, sporo ponad średnią statystyczną, to dobrze, bo  taki widok nam chodziło. Jest cudnie.

Zatrzymujemy się na każdym punkcie widokowym i robimy mnóstwo zdjęć i filmów.

Nie możemy oderwać oczu i uszu. Mamy wodospady przed sobą, pod sobą, nad sobą i obok siebie. Sycimy się niezapomnianym widokiem.

Wracamy do hotelu po drodze obserwując tutejszą florę i faunę: na naszej drodze prócz koati jest piękny tukan, wydra, jelonek.

W hotelu rozkosz kulinarna, przepyszne dania i wspaniała atmosfera a na koniec desery i jacuzzi z wodą termalną, ciepłe baseny a dla niektórych partyjka bowlingu.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: