Wycieczki do Ameryki Południowej - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Uzbekistan 26.09- 7.10.2022

Przejazd do Samarkandy


30-09-2022

Jedziemy do Samarkandy

Przed nami dość długi i raczej monotonny przejazd do Samarkandy. Droga jest zaskakująco dobra, do samej Samarkandy wiedzie dwupasmowa autostrada. Po drodze mijamy ciągnące się kilometrami stragany z arbuzami, melonami i granatami.

Na jednym z przystanków ulegamy pokusie i zaopatrujemy się grupowo w świeżo wyciskany sok z granatów, a na następnym wybieramy wielkiego melona i prosimy o pokrojenie.

Do Samarkandy docieramy już bardzo głodni

Droga nam się trochę przeciągnęła, jedziemy więc prosto na lunch. Trzeba przyznać, że jedzenie na trasie jest wyśmienite, jeszcze nie trafiliśmy źle, choć kuchnia jest tu raczej ciężka i bazuje na duuuuużej ilości mięsa.

Po lunchu krótka wizyta w naszym hotelu - tyle tylko żeby się odświeżyć i zrzucić walizki i ruszamy na podbój miasta!

Ponieważ miejsca warte odwiedzenia są rozsiane na dość dużym obszarze, naszym autokarem jedziemy najpierw do stanowiska archeologicznego Afrosiab, a następnie do obserwatorium Uług Bega.

Registan po zmroku

W międzyczasie robi się ciemno, zabytki Samarkandy są wspaniale podświetlone, a my podjeżdżamy pod Registan. Plac główny Samarkandy robi na nas ogromne wrażenie! Wygląda niczym z baśni Tysiąca i jednej nocy! Magicznie rozświetlony, majestatyczny, olbrzymi. Nie możemy się nasycić jego widokiem. Jutro wracamy tu za dnia!

Następny dzień!

 

Pojechali i napisali:

PFR