Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Paryż 29.03-02.04.2017

Szukamy wiosny w Paryżu

29-03-2017

W Poznaniu żegna nas deszcz. Za to w Paryżu wita nas wiosna i to taka wiosna zaawansowana z kwitnącymi na klombach żonkilami, narcyzami, bratkami. Jest piękne niebieskie niebo, delikatne obłoczki. Jedziemy do hotelu. Tym razem zmieniłyśmy nasz hotel i mieszkamy wprawdzie bardzo blisko naszego miejsca z września jednak tu jest bardziej przytulnie. I tak samo jak jesienią i tym razem za oknem Wieża Eiffla, metro naziemne, mnóstwo knajpek, które teraz wypełnione po brzegi raczą swoich gości winem i kolorowymi drinkami. My czekając na dwójkę z Krakowa szykujemy się do wyjścia wieczorem.

W planach przejazd metrem do Sacre Cour. Tu dopiero wiosna, zielona przystrzyżona trawka, całe rabaty z bratkami, mnóstwo ludzi kolorowych siedzących na schodach i na klombach na wzgórzu. Zazdrościmy tym, którzy siedzą sobie a pomiędzy nimi butelka i to całkiem spora szampana do tego piękne szklane kieliszki… Paryż w całej okazałości. Wspinamy się na sam szczyt wzgórza skąd dzisiaj piękny widok.

Zza płotu fotografujemy Wieżę Eiffla a potem zmierzamy wąskimi uliczkami na plac z artystami. Tu dopiero się dzieje, gwarno, tłoczno, przyjemnie, podświetlone witryny, stoliki na zewnątrz nawet bez podgrzewaczy, jest na tyle ciepło mimo późnej pory, że nie trzeba się specjalnie doubierać. Jesteśmy głodni tym bardziej kiedy aromaty z tutejszych lokali gonią nas podczas spaceru. Udajemy się do bistro polecanego przez Kasię. Pierwsze eksperymenty z kuchnią francuską za nami. Kucharz trochę zakochany bo dania słone ale nie za słone. Na stole pośród przystawek królowała zupa cebulowa, foie grais, potem była wołowina z pure z ziemniaków i szalotki, galette z różnymi nadzieniem: z jagnięciny, z kurczaka, z rybą.

Wracamy tuż przed północą do hotelu. Są i tacy, którzy mimo późnej pory wybierają się jeszcze na kieliszek wina na dobranoc.   


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: