Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Paryż 29.03-02.04.2017

Luwr na szpilkach

01-04-2017

Luwr nocą. Kasia na szpilkach i to czerwonych, Ania również na obcasach. Hmm, tylko dwie godziny zwiedzania jednak zawsze to aż dwie godziny chodzenia po przepastnych zbiorach muzealnych. A nasza przewodniczka dzielnie chce nam pokazać wszystko co najważniejsze, nie tylko obrazy i rzeźby ale nawet komnaty. Przyznaję się od razu, że i ja i Kasia nie dołączyłyśmy do grupy na zwiedzanie, za to spędziłyśmy miło czas przed budynkiem Komedii czekając na grupę. Oczywiście załatwiłyśmy w tym czasie sporo formalności i spraw służbowych i sprawdziłyśmy stolik na naszą kolację.

Grupa wraca wymordowana chodzeniem i każdy wypatruje miejsca do siedzenia. Byle ławeczka, parapet, nawet gzyms ratują sytuację.

Kolacja w eleganckiej i stylowej restauracji, zamówione ostrygi podawane na lodzie na specjalnym stojaku z cytryną, bardzo eleganckie. Pyszna zupa cebulowa, nereczki cielęce typowe dla kuchni francuskiej. Są krewetki, ser kozi, ryby, foie gras. Dotego odkrywamy wino czerwone, które stanie się hasłem przewodnim no bo jak darować tak wdzięcznej nazwie jak „żabole”.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: