Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Tusinek 22-29.07.2017

FInał na sygnale

28-07-2017

Ostatni dzień w Tusinku, od rana szukanie skarbu. Biegamy po całym ośrodku, szukamy wskazówek, wykonujemy kolejne zadania, zabawa wciąga nie tylko dzieciaki, także dorosłych.

Wreszcie finał, w wielkiej skrzyni w krzakach przy bramie słodycze dla nas wszystkich. Ostatnie zabawy jeszcze na podwórku, placu zabaw. Pożegnanie z paniami i czas wolny.

Jest tak ładna pogoda, że część z nas wybiera się nad wodę, inni do lasu. Jednak i dzisiaj pogoda lubi sobie z nas żartować, od słońca i upału po ulewny deszcz. To on powoduje przesunięcie zapowiadanej niespodzianki. Właściciele i pani Iza z kuchni zapraszają do grilla, czyli na zewnątrz, tam gdzie wczoraj biesiadowaliśmy do kolacji.

Przypominają dokładnie o godzinie zbiórki.

Pogoda na chwilę się poprawia, znikają ciemne chmury a po ulewie ani śladu

Wylegamy przed budynek a tu płonie ognisko. Ponieważ jest mokro i z pewnością ułożone na sztorc gałęzie też solidnie zamokły nie lada wyzwaniem okazuje się rozpalenie tak wielkiego ognicha.

Kiedy się wreszcie udaje, mamy kontrolowany pożar, a gdzie pożar tam strażacy. I słychać już ich z daleka pędza do nas na sygnale by gasić pożar, dzieciaki z rozdziawionymi buziami patrząc cóż to za akcja. Panowie strażacy sprawnie wyskakują z auta, rozwijają węże i leje się woda, najpierw gaszą ognicho ale zaraz potem sikają w górę na prawo, na lewo i w nas. Ale radości. To nie koniec trakcji, bo za chwilę każde dziecko może potrzymać najprawdziwszy wąż strażacki i zagasić ognisko. Potem jest jeszcze pozowanie w kaskach strażackich, pytania do strażaków i wreszcie hit spotkania czyli przejażdżka prawdziwym wozem strażackim na sygnale.

Są i tacy, którzy jadą dwa razy nie chcąc za nic wyjść ze środka. Strażacy opowiadają nam jeszcze o swojej ochotniczej pracy, mówią o ostatnich wezwaniach, o płonącej stodole, podpalonym kościele, akcji z szerszeniami.

Dzieciaki są wniebowzięte a my zaskoczone, bo takie atrakcje w Tusinku to po raz pierwszy. I tak kończy się nasz turnus, kolejny już za rok. My mamy już pokoje zarezerwowane, dołącz do nas.

21-28.07.2018!


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: