Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Tusinek 22-29.07.2017

Pić mleko prosto od kozy

27-07-2017

Pogoda taka sobie, nasze prognozy się nie do końca sprawdzają. Jednak panie i dzisiaj mają pomysł na nasze dzieciaki, prace plastyczne, zabawy w plenerze, dojenie kóz to zawsze mocny i żelazny punkt programu. Kiedyś tylko patrzyliśmy jak się kozy doi, potem próbowaliśmy sami cyckać kozy i udoić trochę mleka, a teraz kiedy buzią sięgamy ponad murek nadstawiamy się do picia mleka prosto od kozy.

Jesteśmy już swojaki.

Obiad jemy pospiesznie gdyż na dzisiejsze popołudnie zaplanowaliśmy sobie wycieczkę nad rzekę. Krutynia to cud natury, wybieramy się do zaprzyjaźnionego już Darka i mamy piękny spływ aż do jeziora. W drodze mijamy łabędzie, kaczki, mnóstwo ważek, mamy mnóstwo frajdy. Ratujemy nawet zatopione okulary, które podtopiły się podczas wywrotki kajakowej przypadkowych turystów.

Brakuje jeszcze kluczyków do samochodu ale tych już nie znajdujemy.

Woda w rzece rześka ale nam to nie przeszkadza. Dzieciaki chlupoczą wesoło po pas w wodzie, a są i tacy co próbują nurkować.

Wracamy w samą porę na kolację i na szukanie skarbu. Dzieciaki choć zmęczone to i tak ruszają. Uzbrojone w latarki, spryskane na komary i kleszcze.

Może po 15 a może po 20 minutach nagle robi się całkiem ciemno, grzmi i błyska i leje, ale jak… Szukanie skarbu kończy się u kóz, gdzie można skryć się pod dachem.

Ratujemy nasze zmoklaki i skarbu szukać będziemy już jutro na sucho.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: