Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Toskania 3-10.10.2017

Manhattan Średniowiecza

09-10-2017

Dzisiaj dzień pełen wrażeń: wizyta w San Gimignano i aż dwóch zaprzyjaźnionych winnicach.

Widok na San Gimignano robi wrażenie już z daleka. Nagle wśród toskańskich pagórków ukazują się kamienne, wysokie wieże. Kiedyś było ich około 70, do naszych czasów ostało się 14, a mimo to widok na miasteczko jest zachwycający. Manhattan średniowiecza zauroczył nas wszystkich. Średniowieczne kamienne domy, wąskie uliczki, cudowne placyki i sklepy z lokalnymi wyrobami, pamiątkami, sztuką. Człowiek zwalnia i każdym zmysłem stara się chłonąć tę magiczną atmosferę. Spróbowaliśmy jednych z najlepszych włoskich lodów w od lat wygrywającej plebiscyty lodziarni, a na zakończenie usiedliśmy w promieniach słońca na włoskie apperitivo – Apperol Spritz.

Po tak pięknie rozpoczętym dniu udaliśmy się do pierwszej z goszczących nas winnic. Z wiodącej do niej drogi podziwialiśmy kościoły na wzgórzach, falujące pagórki, gaje oliwne i winnice. Aż dziw że po tygodniu te widoki nadal tak bardzo nas zachwycają. Gospodarze przyjęli nas obiadem iście toskańskim. Po licznych przystawkach mieliśmy okazję spróbować ribbolity – tradycyjnej toskańskiej zupy oraz makaronu z mięsem z dzika. Wszystko oczywiście w towarzystwie doskonale dobranych toskańskich win.

Po obiedzie i krótkiej wizycie w winnicy ruszyliśmy w drogę powrotną do Pontassieve, gdzie oczekiwali nas nasi gospodarze z kolacją. Dzisiejszy dzień to prawdziwa uczta dla żołądka. Wszyscy zgodnym głosem twierdzimy, że po powrocie do Polski przechodzimy na dietę. Ale jak tu nie spróbować tak dobrze wyglądających past, wędlin, serów, makaronów? Kolejny cudowny wieczór w doskonałym towarzystwie.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: