Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w Toskanii 16-23.10.2018

Spacerkiem przez Cortonę


18-10-2018

Od rana wita nas słońce

Krętymi drogami wśród wzgórz porośniętych wysokimi cyprysami jedziemy do pierwszej z zaprzyjaźnionych winnic. Dowiadujemy się najpierw o historii rodziny, a później zwiedzamy winnicę i piwnice, w których przechowywane są beczki z winem.

Na tarasie czeka nas lunch i degustacja między innymi Brunello di Montalcino. Niektórzy z nas prowadzą dokładne notatki: nazwa, rocznik i cena próbowanego wina.  

Cortona

Wracamy w kierunku naszej willi, by odwiedzić w końcu Cortonę u podnóża której mieszkamy. Przechodzimy przez mur otaczający miasto i zaczynamy wspinaczkę. Po chwili intensywnego wysiłku skręcamy w jedną z bocznych uliczek i zaniepokojeni schodzimy w dół. „Dlaczego?”, „Po co?” – pytania wyraźnie malują się na naszych twarzach. Okazuje się, że tuż obok znajduje się uliczka z najstarszymi domami miasteczka wspartymi na drewnianych palach.

Po chwili przerwy ruszamy na plac katedralny a następnie na główny plac miasteczka. Czas wolny każdy wykorzystuje na drobne przyjemności: zakupy w okolicznych sklepikach, wizytę w kościele św. Franciszka, gdzie przechowywane są Jego relikwie, obowiązkowy przystanek w lodziarni czy po prostu spacer krętymi uliczkami lub podziwianie doliny rozciągającej się u stóp miasta. 

Pizza time!

Nadszedł czas na kolację. Być we Włoszech i nie spróbować włoskiej pizzy? Nie ma mowy! Jedziemy do małej lokalnej pizzerii, w której zamawiamy pyszną pizzę. Śmiejemy się, żartujemy, wieczór mija w doskonałej atmosferze 

Pojechali i napisali: