Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wyprawa do Peru 10-25.11.2018

Machu Picchu i Imperium Inków


16-11-2018

Machu Picchu – marzenie podróżników

Tajemnicze miasto założone w XV wieku i opuszczone po około 100 latach nieustannie zachwyca. Historia tego miejsca poniekąd nadal się pisze. Badania, nowe odkrycia rzucają coraz to nowe światło na Machu Picchu.

Jaką funkcję pełniło to miejsce? Dlaczego zostało opuszczone? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie naukowcy i zwykli ludzie na całym świecie. Spacerujemy wśród pozostałości budowli, podziwiamy wiedzę Inków wykorzystaną do budowy świątyń, zadajemy pytania, na które cierpliwie odpowiada nasz przewodnik Claudio.

Wejść na szczyt

Po zwiedzeniu obiektu część naszej grupy rusza jeszcze na szlak, by zdobyć górę Machu Picchu, z której rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Szlak nie należy do najłatwiejszych, ale radzimy sobie doskonale i prawie wbiegamy na szczyt liczący ponad 3000 metrów.

Pociągiem do Cusco

Wszyscy spotykamy się znowu na obiedzie, po którym wybieramy się na lokalny kolorowy targ z pamiątkami. To doskonałe miejsce na zakup prezentów dla rodziny i przyjaciół, którzy pozostali w Polsce.

Siadamy jeszcze w jednym z lokali na tradycyjne pisco sour, a następnie pociągiem wracamy do Cusco. Czas na pożegnanie z Claudio, który towarzyszył nam przez ostatnie kilka dni dzieląc się swoją wiedzą i wprowadzając nas w niełatwy świat Imperium Inków.  

Pojechali i napisali: