Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Trasa po Kostaryce 14-28.11.2018

Wyjątkowy błękit Rio Celeste


22-11-2018

Legenda o Rio Celeste

Jak to mawiają lokalni Kostarykańczycy, gdy Bóg malował niebo w błękitne barwy, musiał od czasu do czasu włożyć pędzel do wody. Tak się akurat stało, że niebieska barwa z owego pędzla to nic innego jak nasza kolejna wielka atrakcja, a mianowicie rzeka Rio Celeste, położona nieopodal.

Miejsce słynie z jaskrawo błękitnego koloru wody, zawierającej w sobie kilka związków chemicznych, jednak aby uzyskać ten oryginalny kolor, potrzeba nam jeszcze promieni słonecznych. Z racji, że znajdujemy się na ok 1000m n.p.m to pogoda jest bardzo zmienna, co spowodowało, że aby dojść do błękitnej rzeki, będziemy potrzebowali gumowców :)

Uzbrojeni w kalosze ruszamy na szlak

Przymiarki przeszły pomyślnie i dziarsko ruszyliśmy w szlak, po drodze napotykając kilka gatunków ptaków i dużego pająka, który bardzo nas polubił i z chęcią maszerował po nadstawionych rękach.

Udało się dotrzeć do błękitnego wodospadu, który mieliśmy tylko dla siebie, bo nie spotkaliśmy tam innych turystów! Przepiękne miejsce na zrobienie pamiątkowego zdjęcia :)

Spotkanie kolorowych rzek

Tego dnia zobaczyliśmy również miejsce, gdzie stykają się dwie rzeki o różnych kolorach co tworzy bardzo ciekawy efekt.

Niezmiennie przez większość dzisiejszej wycieczki towarzyszył nam zapach siarki, ponieważ okoliczne wody wypływają spod pobliskiego wulkanu Tenorio!

Z wielką chęcią chciałoby się rzucić do błękitnej wody i popływać, ale po zobaczeniu wydobywających się bąbli jak podczas gotującej się wody, szybko nam się odechciało.

Było to bardzo  ciekawy i aktywny dzień!

Pojechali i napisali: