Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wiosenne Miejsce Mocy na Bali 14-28.03.2019

Poznajemy kulturę Bali

17-03-2019

Wizyta w balijskim domu

By poznać bliżej kulturę Bali i życie mieszkańców wyspy wybieramy się do domu zaprzyjaźnionych Balijczyków. Witają nas pan domu, jego rodzina, przewodniczący wioski i przyjaciele. Przyjechałyśmy tu, by lokalne kobiety nauczyły nas tworzyć specjalne koszyczki, do których wkłada się dary dla bogów.

Takie koszyczki ofiarne na Bali są widoczne niemal wszędzie i jest to bardzo piękna tradycja! Po pysznym, zdrowym poczęstunku, który przygotowała dla nas gospodyni zabieramy się do pracy. Na początku trochę nie dowierzamy, że same będziemy w stanie taki koszyczek stworzyć… ale przesympatyczne Balijki, które nas uczą, niestrudzenie powtarzają każdy ruch, byśmy mogły go powtórzyć.

Jest przy tym dużo śmiechu i zabawy – wracamy myślami do naszych szkolnych lat i zajęć z techniki.

Rytuał oczyszczenia w świątyni

Kiedy już koszyczki są gotowe, przystrojone pięknie darami dla bogów: liśćmi, trawami, kwiatami i ziarenkami ryżu udajemy się z nimi do świątyni. Tu przechodzimy rytuał oczyszczenia – składamy w świątyni nasze koszyczki, obmywamy się w świętym źródełku symbolizującym rzekę Ganges, a na koniec każda z nas ma okazję porozmawiać chwilę z lokalnym szamanem.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: