Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Indie Południowe 23.03-9.04.2019

Na łodzi mieszkalnej


05-04-2019

Elegancko!

Dziś w południe okrętujemy się na łodziach mieszkalnych, jakich wiele pływa po rozlewiskach Kerali. Do brzegu naszego hotelu dobijają dwie łodzie — w każdej są dwie sypialnie. Łodzie różnią się standardem i wykonaniem, płynąc powoli możemy się przyjrzeć ich różnorodnym konstrukcjom.

Nasza jest bardzo elegancka — każdy pokój, bo nie można tak obszernej i wygodnej sypialni nazwać kajutą — ma swoją łazienkę, a załoga wita nas czerwonymi różami. Na pokładzie są serwowane wszystkie posiłki, w międzyczasie kawa, herbata i owoce.

Płyń łódeczko, płyń...

Rozsiadamy się na zadaszonym pokładzie, zaraz za sternikiem i przyglądamy się życiu na rzece i jej brzegach. Choć trudno powiedzieć, kiedy rzeka zamienia się tu w jezioro, kiedy znowu wpływamy do wąskiego kanału, który znów jest dopływem innego jeziora. Dookoła pola ryżowe, niewielkie osady i mnóstwo ptaków — udaje się nam nawet wypatrzeć pięknego kingfishera!

Czas płynie nam leniwie na rozmowach i czytaniu książek. Tylko na posiłki nasze łodzie dobijają do brzegu i łączą się, tak żebyśmy mogli wspólnie usiąść do stołu. Spać idziemy wcześnie, łodzie są zacumowane i tylko delikatne falowanie, gdy obok przepływa inna łódź, zdradza, że jesteśmy na wodzie.

Pojechali i napisali: