Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wietnam 17.02- 04.03.2020

Rejs po Zatoce Ha Long

22-02-2020

Komu wierzyć?

Jeden telefon zapowiada 19 stopni i słońce nad Zatoką Ha Long, drugi już przepowiada 21 stopni, ale chmury… Do tego nasz miejscowy przewodnik nie przynosi dobrych informacji, ma być pochmurnie i mgliście, a my tak liczyliśmy po chłodzie w Sapa na piękne słońce nad zatoką.

Nie ma co rozpaczać, jemy śniadanie, pakujemy rzeczy, tym razem na dobre opuszczamy Hanoi. Dzisiaj krótszy przejazd, za to o wiele bardziej komfortowy, nasz autobus ma wielkie wygodne rozkładane fotele, sporo miejsca i w ogóle prezentuje się wyjątkowo dobrze na tutejszych ulicach. W drodze jeden postój na kawę i perły, a potem już nad zatokę. Serce nam rośnie, bo im dalej, tym lepiej, coraz więcej słońca, coraz ciepłej, widoczności nie ma wprawdzie idealnej, ale zawsze może się poprawić – przynajmniej taką mamy nadzieję.

Zatoka Ha Long

Okrętujemy się na statku, szybko zajmujemy kabiny i spotykamy się na lunchu z owoców morza. Wszystko smakuje wybornie, krótka przerwa na mini odpoczynek i już do małej łódki, przed nami zwiedzanie wioski rybackiej, pływającej wioski rybackiej.

Pogoda już bardzo dobra, słońce idealne do robienia zdjęć, relaks w pełni, chwilo trwaj. A przed nami jeszcze sporo atrakcji, mamy w planach wspólne gotowanie, łowienie kalmarów, obserwowanie nieba, kolację…


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: