Wietnam – porady dla podróżnych - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wietnam – porady dla podróżnych

Azja to Wietnam

Wietnam to kraj bardzo azjatycki, który jest często wybierany przez naszych turystów jako wyjazd sylwestrowy, wyjazd z dziećmi, wycieczka objazdowa od północy kraju po jego zakątki na południu, a nierzadko Wietnam to jeden z krajów na trasie po Indochinach lub w zestawie kilku sąsiadujących krajów Azji.

Zjeść Wietnam

Zawsze kraj ten spełnia wielkie marzenie podróżujących o Azji: takiej prawdziwej, na wyciągnięcie ręki, raju dla oka, ucha i podniebienia. Zasadne są legendy o najlepszej na świecie kuchni wietnamskiej co można potwierdzić często już pierwszego wieczoru, kiedy do kolacji na pewno podane zostaną wietnamskie sajgonki, po nich z pewnością nie zabraknie zupy pho, która przyrządzana na 1000 sposobów zawsze smakuje wybornie. Na miłośników ryżu, lotosu, kokosu, darów morza i egzotycznych owoców czeka cała paleta wybornych dań orientalnych.

Kawosze do Wietnamu

I dobra wiadomość dla miłośników kawy, rzadko kiedy w Azji można napić się tak dużo naprawdę mocnej aromatycznej kawy. A tutaj serwowana jest ona wszędzie, specjalne przelewowe ekspresy przypominające wyglądem skarpetkę i obowiązkowe mleko kondensowane i do tego słodkie – takiej kawy grzech nie spróbować, nawet kilka razy dziennie.

Atrakcje Wietnamu

Wycieczka do Wietnamu to z pewnością bardzo urozmaicona trasa łącząca zarówno walory przyrodnicze jak i etniczne. Wspaniała Zatoka Ha Long, niesamowite góry wokół Sapa, spotkania oko w oko z miejscowymi nadal bardzo przywiązanymi do swych tradycji plemionami, nocleg w lokalnej wiosce, przejazd pociągiem z Hanoi do Sapa, odpoczynek na jednej z tutejszych plaż, szalony Sajgon czy urzekająca delta Mekongu to tylko główne punkty programu, które dodatkowo wzbogacone o wizytę w Hue czy Hoian będą niezapomnianym przeżyciem dla dużych i małych.

Kiedy pada deszcz….

Ostatnio całkiem popularne stały się wyjazdy w porze deszczowej. Wyprawa do Wietnamu poza sezonem czyli od kwietnia do września to idealny sposób na oszczędności, mniej turystów na szlaku oraz przeżycie prawdziwej ulewy w iście azjatyckim stylu. To też warto zobaczyć. Pora deszczowa w Wietnamie to nigdy nie jest zwykły deszcz, nawet nie najstraszniejsza ulewa w wydaniu polskim, to zupełnie odmienne jakże szalone doświadczenie. Nigdy nie będzie padać przez cały dzień, z reguły leje jak z cebra przez kilka godzin o stałej tej samej porze każdego dnia. Jeśli przyłożymy się do dobrej organizacji możemy zobaczyć Wietnam w zupełnie innej odsłonie.

Latać, pływać, spacerować?

Podróże samolotami wewnątrz kraju i pociąg to sprawdzony i polecany przez nas sposób zwiedzania Wietnamu. Mając najczęściej dość ograniczony czas i patrząc na odległości pomiędzy poszczególnymi miastami, jakość dróg i połączeń: samolot i pociąg wydają się być najkorzystniejszym rozwiązaniem na długich odcinkach. Oczywiście na co dzień nie może zabraknąć busika. Ale polecamy łódź na zatoce Ha Long koniecznie z noclegiem na pokładzie i skutery w Sajgonie. Tylko wtedy czuć naprawdę szalony klimat sajgońskiej ulicy. Łatwo jest wtedy zrozumieć potoczne powiedzenie: Ale Sajgon!

 

Pojechali i napisali: