Ameryka Środkowa - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Ameryka Środkowa

Ameryka Środkowa to kierunek wypraw, który dopiero zyskuje popularność. Coraz więcej turystów decyduje się wyruszyć w tę część świata z powodu opowieści o pięknie i bogactwie środowiska naturalnego, ale także ze względu na mnogość innych atrakcji dostępnych w tym regionie. Tu każdy, nawet najbardziej wybredny turysta, znajdzie coś dla siebie. Zobacz, jakie kraje możesz odwiedzić w Ameryce Centralnej.

Co ma do zaoferowania Ameryka Środkowa?

Ameryka Środkowa to obszar geograficzny, który często nazywany jest pomostem pomiędzy dwoma Amerykami, w skład którego wchodzą aż 22 państwa. Zdarzają się osoby, którym ten region świata kojarzy się z jedynie z biedą i niebezpiecznymi dzielnicami. Tymczasem Ameryka Środkowa ma do zaoferowania wiele cennych rzeczy. Rozległe plaże, wysokie fale idealne do uprawiania sportów wodnych, a przede wszystkim zabytki, które pozostały w tej części świata po hiszpańskich kolonizatorach. Urokliwe miasteczka, lokalne kościoły i place od dawna przyciągają licznych turystów, którzy są spragnieni wrażeń. Każdy kto choć raz odwiedzi ten region świata, na pewno pokocha tutejszych mieszkańców, miejscową kuchnię i otoczenie natury, miejscami wciąż dzikiej i nieokiełznanej.

Kostaryka – miejsce warte zobaczenia

Jednym z krajów położonych w Ameryce Środkowej jest Kostaryka. Tym, co zachwyca turystów i z czego słynie ten malowniczy region, jest bogactwo niespotykanych nigdzie indziej roślin i zwierząt, występujących jedynie w tej części świata. Kostaryka oferuje to, co każdy podróżnik może sobie wymarzyć. Piękne, nieskazitelne plaże kontrastujące z dziką dżunglą, otoczone Oceanem Spokojnym. Dla wielu osób to niewątpliwie raj na ziemi i miejsce obowiązkowe do zobaczenia. Jednak ten region świata słynie także z pysznej kawy. Plantacje można spotkać w Kostaryce niemal wszędzie. Jeśli zatem marzysz o filiżance aromatycznej, mocnej i świeżo palonej kawy, wypitej na brzegu Pacyfiku to właśnie Kostaryka jest miejscem, w którym możesz zrealizować swoje marzenia. To kraj zamieszkały przez Ticos – rdzennych mieszkańców, od których dowiesz się wszystkiego o kulturze i tradycji Kostaryki. Jeśli myślisz o podróży w ten zakątek kraju lub planujesz zwiedzić Kubę – nie czekaj, tylko wyrusz z nami w podróż pełną niezapomnianych chwil i cudownych widoków.

Kierunek:
Data:
Długość wyjazdu:
Meksyk

Meksyk

Día de Muertos

cena od:
2823 USD + przelot
najbliższy termin:
29.10.2023 - 18.11.2023
grupa:
min. 10 osób
Gwatemala

Gwatemala

Indiańska Ameryka

cena od:
1370 USD + przelot
najbliższy termin:
26.11.2023 - 03.12.2023
Kostaryka

Kostaryka

Prawdziwa przygoda!

cena od:
3073 USD + przelot
najbliższy termin:
15.11.2023 - 28.11.2023
grupa:
min. 8 osób

Pojechali i napisali:

PFR