Cała ja - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Cała ja

O sobie

Jako zodiakalny Strzelec mam podróże zapisane w gwiazdach. Trudno określić, czy praca jest pasją, czy odwrotnie, ponieważ od 2007 roku projektuję i szyję wyjazdy marzeń dla miłośników mojego butikowego Biura Podróży ESTA Travel.  Życie zawodowe, jakie wybrałam to ciągły rozwój, inspiracja i odkrywanie. W ciągu 25 lat byłam w ponad stu krajach, na wszystkich kontynentach. Znajduję niesamowite miejsca na ziemi, kiedy szukam nowych pomysłów na coraz bardziej odległe kierunki. Uwielbiam podróże i kulinaria, to mój sprawdzony sposób na wysmakowane życie.

Mazury

Pochodzę z Mazur, dlatego doceniam przyrodę, zwierzęta i dobrą polską kuchnię. Z sentymentu i dla wspomnień z dzieciństwa, ale także dla własnych dzieci, kupiłam drewniany dom letniskowy nad jeziorem Nożyce. Niegdyś wraz z rodzicami spędzałam tam każde wakacje i weekendy, teraz tchnęłam w niego nowe życie — odświeżając wnętrza, remontując łazienki i kuchnię, ale z należytą dbałością o oryginalny charakter tego miejsca. Chciałabym podzielić się moją ostoją także z innymi, dlatego zapraszam na Mazury, oddając mój dom pod wynajem. Zamknięte granice podczas Covidu wykorzystałam bardzo efektywnie i wybudowałam dwa kolejne nowoczesne, ale bardzo przytulne domy na Mazurach. Od ponad roku Czapla i Żuraw podejmują Gości przez okrągły rok.

Miejsce mocy

Ta tęsknota za ciszą i spokojem oraz bliskością z naturą zaowocowała kilkuletnią współpracą z Pauliną Młynarską, z którą wspólnie organizujemy Miejsce Mocy, wyjazdy jogowe, warsztaty w Polsce, ale i w egzotycznych zakątkach całego świata. Gromadzimy wokół siebie wspaniałe kobiety, które gotowe są wymieniać się i dzielić własnym doświadczeniem. Od dwóch sezonów zapraszamy do naszych grup także Panów. Stale powiększamy mapę naszych kierunków, jednak przywiązujemy się do miejsc i do ludzi tworzących te miejsca, dlatego stale wracamy do swoich ulubionych zakątków.

Kuchnia

Gotuję, piekę i gromadzę stale nowe przepisy kulinarne. Tak jak moja międzynarodowa kuchnia jestem otwarta, odważna, chętnie próbuję nowości. Uczę się sztuki kulinarnej na warsztatach i podczas wyjazdów kulinarnych do Toskanii, Paryża, Wietnamu, Tajlandii, które organizuję w ramach biura podróży.

Mamą być

Jestem spełnioną mamą i żoną. Moje dzieci: Basia, Olek i Zosia zawojowały mój świat, ustawiły mocne priorytety i przekonały do wyjazdów egzotycznych we wspólnym gronie. Będąc mamą małych dzieci, nie musimy rezygnować z własnych pasji. Teraz mam pewność po wielu wyjazdach w egzotyczne miejsca, że świat stoi otworem dla rodzin z dziećmi. Kierunki bezpieczne dla rodzin staram się promować układając programy wycieczek.  

Dodatkowa praca

Pracuję równolegle jako tłumacz przysięgły języka angielskiego i niemieckiego. Goszczę także na prelekcjach, w radio, w szkołach i przedszkolach, opowiadam jako światowy podróżnik  o przygodach, pokazuję tysiące zdjęć i fotograficzne relacje z najdalszych krańców ziemi.

 

Pomagam

Lubię mieć plan w podróży, daje mi on poczucie bezpieczeństwa i  gwarancję na bezpieczny pobyt w egzotyce. Nie wykluczam spontaniczności, ona pojawia się sama przy okazji napotykanych ludzi, ich historii i ich życia. Poznając te historie, od lat organizuję różne akcje, zbiórki, bale dla Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Docieram do spotkanych na drodze ludzi, przekazując im przywiezione z sobą ubrania, buty, pomoce szkolne, witaminy.

W czasie wolnym…

podróżuję. Przecieram szlaki, odkrywam nowe miejsca, do listy 135 odwiedzonych już przeze mnie krajów co roku przybywa kilka nowych państw. Jednak nie o ilość tu chodzi, a o jakość. Z każdym z tych krajów łączą mnie niezapomniane przygody, długie opowieści i wiele wspomnień, którymi dzielę się na swoim blogu oddychajswiatem.pl

Tęsknię za chwilami, kiedy mogę wsiąść na swój motor albo skuter i przemierzać okolice Poznania, albo cudne mazurskie trasy. Lubię ten wiatr we włosach, zapach lasu czy pól, a i figlarny błysk w oku, gdy przeciskam się pomiędzy samochodami na zakorkowanych ulicach miasta, wzorem azjatyckich molochów. 

Wspólne podróże

Podróże z ESTA Travel dedykuję osobom, które chcą oddychać światem. Potrzebujemy w pędzie życia prawdziwych przeżyć, piękna i szczypty niepewności. Tym, którzy chcą widzieć, odkrywać, poznawać, wiedzieć — powiem, że świat jest naprawdę blisko, trzeba tylko odwagi i fantazji, by chcieć go zauważyć. Jestem w stanie pomóc ułożyć plan podróży, zarezerwować hotel i świadczenia na miejscu, ale najbardziej zależy mi, by odkryć przed swoimi Turystami czar odwiedzanych miejsc, pokazać ich odmienność oraz autentyczną stronę egzotyki.

 

 

Pojechali i napisali: