Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Kuba 24.11.-8.12.2011

Pinar del Rio, Cohiba, hotel National


26-11-2011

Po nasyceniu się atmosferą Hawany i pięknem jej kolonialnej architektury kolejny dzień poświęciliśmy na podziwianie kubańskich krajobrazów. Położona na zachód od Hawany prowincja Pinar del Rio znana jest przede wszystkim z uprawy tytoniu i produkcji cygar. W znajomości tajników uprawy tytoniu Jola okazała sie lepsza od naszego przewodnika. Ku naszemu rozczarowaniu cygara nie były skręcane na udach Kubanek ale na ciasno stłoczonych stołach w warunkach średniowiecznej manufaktury.
Udało nam się nabyć najlepsze, prezydenckie cygara Cohiba. Ale główną atrakcją była malownicza dolina Vinales z porośniętymi bujną roślinnością ostańcowymi wzgórzami o stromych zboczach zwanymi przez miejscowych głowami cukru lub śpiącymi słoniami. Pływaliśmy łódką po korytarzach jaskini, wjechaliśmy na panoramiczny punkt widokowy.
Żeby jednak całkiem nie oderwać się od cywilizacji wieczorem Chewroletem rocznik 1951 (Adam zapewnia, że jest to bardzo dobry rocznik) pojechaliśmy do wzniesionego jeszcze przed rewolucją hotelu National na słynną rewię Parisiene nie rozumiem, jak coś takiego mogło przetrwać na socjalistycznej Kubie ale i Panie i Panowie byli zadowoleni.
Wczoraj po drodze do Trynidadu zwiedzaliśmy farmę krokodyli i to my jedliśmy krokodyla a nie on nas.
Dziś przed nami Trynidad.

Pojechali i napisali:

PFR