Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Kuba 24.11.-8.12.2011

Trynidad, Camaguey, Bayamo, Santiago

27-11-2011

Trynidad zachwycil nas pnącymi się w górę krętymi, brukowanymi hiszpańskim
brukiem uliczkami i pięknymi kolonialnymi domami baronów cukrowych. Cały dzień zwiedzaliśmy intensywnie - Trynidad colonial, quanchanchara, Cuba libre .....
O ile w Hawanie temperatura była zgodna z normami europejskimi (pierwszej nocy nawet popadało) o tyle w Trynidadzie zdrowo przekroczyła 30 stopni, więc nie mieliśmy nic przeciwko temu, że nasz hotel położony jest przy samej plaży.
Po wieczornej i porannej morskiej kąpieli wyruszyliśmy dalej przez słynną dolinę cukrowni, gdzie na niewielkim obszarze bylo w okresie świetności 50 takich obiektów. Całą dolinę dobrze widzieliśmy z 45,5 m. wieży jaką jeden z baronów cukrowych wybudował obok swojej rezydencji, by widzieć, czy któryś z
niewolników nie przerywa pracy.
Jadąc cały czas na pd wschód przez niezmiennie zieloną krainę dotarliśmy wieczorem do miasta Camaguey - jednego z 7 pierwszych miast Kuby założonych przez Diego Velasqueza.
Oprócz klasycznego zwiedzania mieliśmy okazję przejechać się rowerową rikszą (pojazdy nie napędzane benzyną stają się na Kubie coraz popularniejsze) i po raz pierwszy posiedzieć w barze "nie turystycznym"
razem z miejscowymi Kubańczykami.
Wczoraj przez Bayamo - pierwszą stolicę Kuby - i Bazylikę Matki Boskiej Opiekunki Kuby dotarliśmy do Santiago.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: