Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Zakaukazie 26.04.-14.05.2012

Klasztor Bodbe, spacer po twierdzy w Signagi, przejazd do Parku Narodowego Lagodekhi

05-05-2012

Klasztor Bodbe należy do jednego z najświętszych miejsc w Gruzji. To właśnie tu podobno św. Nino wybudowała pierwszy kościół chrześcijański i to tu znajduje się jej grobowiec.

Zaczęliśmy zwiedzanie od tego klasztoru, byliśmy pierwszymi turystami, gdyż cerkiew otwierano dopiero o 10:00. Przysłuchiwaliśmy się porannej modlitwie, po czym udaliśmy się z powrotem do Signagi.
Spacer po mieście twierdzy okazał się być krótki, gdyż po dłuższej chwili spotkał nas deszcz i musieliśmy zrezygnować z przejścia po murze otaczającym miasto. Zatrzymaliśmy się na lokalnym obiedzie, po czym ruszyliśmy w kierunku Parku Narodowego Lagodekhi, gdzie mamy spędzić dwie noce. Na miejsce przybyliśmy w godzinach popołudniowych, więc po zakwaterowaniu w pokojach ruszyliśmy jeszcze na mały spacer po okolicznych lasach.
Park Narodowy Lagodekhi jest o tyle istotny dla Polaków, że założył go nasz rodak – Ludwik Młokosiewicz. Przyjrzeliśmy się wystawie muzealnej dotyczącej fauny i flory występującej w parku, obejrzeliśmy krótki film wprowadzający, po czym udaliśmy się na krótki spacer wzdłuż strumienia. Dziś skromne 3 km w zupełności nam wystarczyły. Wróciliśmy do hotelu, by wykąpać się i wieczorną porą spotkaliśmy się na integracji przy wyjątkowo pysznym, domowym winie czerwonym SAPERAWI sprezentowanym przez naszego kierowcę. Do tego zamówiliśmy naszą ulubioną potrawę – CHINKALI ( pierożki z mięsem wieprzowo – wołowym i delikatnym sosem wewnątrz). Uczta była smakowita, jednak z racji jej wczesnego rozpoczęcia, równie prędko się skończyła. Ucieszyliśmy się zatem że wyjątkowo położymy się spać o przyzwoitej godzinie. Nic jednak podobnego, ledwo udaliśmy się do swych pokoi, na dole rozpoczęła się gruzińska uczta, do której przyłączyła się inna polska grupa, tańcom i śpiewom nie było końca aż do 2 w nocy, spaliśmy więc krócej niż zwykle.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: