Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Toskania 3-10.10.2017

La vita e’ bella

05-10-2017

“Życie jest piękne” – nie może być inaczej gdy nad głową błękitne niebo i słońce, w szklance czerwone wino, na talerzu risotto z truflami a przed oczami piękne centrum Arezzo.

W dzisiejszej winnicy przyjęto nas w iście królewskim stylu. Delektowaliśmy się nie tylko doskonałymi winami ale i wyśmienitą bisteccą alla fiorentina. Najedzeni udaliśmy się na spacer po pięknych uliczkach Arezzo. Pijąc espresso na tutejszym Piazza Grande nie sposób nie wyobrażać sobie jadącego przez plac na rowerze Guido wołającego radośnie „Buongiorno principessa”, jeźdźców walczących o zwycięstwo w tradycyjnym turnieju Giostra del Saracino, czy koneserów staroci biorących udział w comiesięcznym targu antyków.

Popołudnie minęło nam pod hasłem „trufle”. Wraz z dzielnym Pippo biegaliśmy po lasku leszczynowym w poszukiwaniu tego drogocennego skarbu. Być może nie zostaliśmy bogaczami ale na pewno przysporzyło nam to masę radości. A jak bardzo po takiej dawce ruchu na świeżym powietrzu smakowała nam kolacja! Pyszności: suflet, grzaneczki, risotto, kluseczki a wszystko to z dodatkiem trufli białej i czarnej oraz w towarzystwie doskonałego wina.

I jak tu w takich chwilach nie myśleć sobie, że „La vita e’ bella”?


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: