Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w Andaluzji 2-9.10.2018

Upalny dzień w Andaluzji


03-10-2018

Miasto wykute w skale

Opuszczamy Malagę i ruszamy w stronę pierwszego białego miasteczka na naszej trasie Setenil de las Bodegas. To piękne, wykute w skale miasteczko wita nas temperaturą sięgającą 30 stopni. Decydujemy się więc na chłodne białe wino pod wiszącą nad naszymi głowami skałą i dopiero tak schłodzeni ruszamy dalej.

Cudowna Ronda bryczkami

Po Senetil przyszedł czas na Rondę z jej słynnym mostem Puente Nuevo. Wysiadamy przy arenie korridy, gdzie czekają na nas już dwie bryczki, zaprzężone w muły. Bryczkami przy dźwięku dzwoneczków przekraczamy most i jedziemy do miejsca, skąd rozciąga się fantastyczny widok na wąwóz Tajo, na obydwie części Rondy i łączący je most.

Popijamy lokalny specjał – Rebujito, czyli wytrwane sherry ze spritem, podobno bardzo popularny napój podczas pielgrzymek.

Paella w winnicy

Rondę opuszczamy już delikatnie głodni (choć po przejażdżce bryczkami nie obyło się bez szybkich tapas) i jedziemy prosto do winnicy. Czekają tu już na nas deski do krojenia, noże i warzywa, bo wspólnie przyrządzamy dwie paelle – w wersji z kurczakiem i z samymi warzywami.

Kiedy paella delikatnie bulgocze na ogniu, my zwiedzamy winnicę i oczywiście degustujemy produkt finalny

Pojechali i napisali:

PFR