Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wyprawa do Peru 10-25.11.2018

Najlepszy dzień wyjazdu

21-11-2018

Euforia

„Super”, „Rewelacja”, „Najlepszy dzień wyjazdu” – takie komentarze padają po naszym dzisiejszym poranku.

O godzinie 8.30 z hotelu ruszamy na rafting na rzece Chili. Dojeżdżamy najpierw do biura firmy, gdzie dostajemy gustowne ubrania, buty, kaski i kamizelki ratunkowe, a następnie wraz z naszymi przewodnikami ruszamy w kierunku rzeki. Na brzegu kilka pamiątkowych zdjęć, krótka instrukcja i podzieleni na trzy grupy ruszamy ku przygodzie.

Rafting

Początkowe zdenerwowanie szybko ustępuje i po paru chwilach wszyscy doskonale się bawimy. Pokonujemy kolejne przeszkody, manewrujemy wśród skałek i najważniejsze staramy się jak najbardziej zmoczyć osoby znajdujące się na innych pontonach.

Rafting okazuje się świetną zabawą i aż żal go zakończyć.

Schody Eiffla

Po krótkiej przerwie na odpoczynek wybieramy się na obiad do restauracji Zig Zag. Miejsce to poza doskonałym jedzeniem, słynie także ze schodów zaprojektowanych przez samego G. Eiffla. Jedzenie jest po prostu doskonałe. Od przystawek, przez danie główne podane w bardzo ciekawy sposób i z dodatkiem pysznych sosów, aż po deser. Wybór tego miejsca okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Zwiedzanie Arequipy

Po obiedzie w doskonałych nastrojach rozpoczynamy spacer po mieście Arequipa. Odwiedzamy katedrę, podziwiamy panoramę miasta z jej dachu oraz eksponaty zebrane w przykatedralnym muzeum. Następnie kościół Jezuitów, krótka wizyta na lokalnym targu oraz w niewielkiej fabryce produktów z wełny alpaki.

Przed nami jeszcze nocna podróż w kierunku kolejnej przygody – tajemniczych linii Nazca. 


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali:

PFR