Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Indie Południowe 23.03-9.04.2019

Leśny trekking


01-04-2019

Obserwujemy zwierzęta

Dzisiejszą noc spędziliśmy w pięknym, luksusowym hotelu z widokiem na herbaciane wzgórza otaczające Munnar.

Po śniadaniu ruszamy na przejażdżkę po okolicy jeepem — dzięki temu możemy wjechać w las, skąd ruszymy na mini trekking. Idziemy powoli za naszym przewodnikiem, który — na podobieństwo hinduskich bogów — dzierży swój atrybut: jest nim lornetka. Pokazuje nam co chwilę inne ptaki, małpy i wiewiórki-giganty, zagrożone wyginięciem, bo ludzie chętnie na nie polowali ze względu na piękne futro.

Bogactwo plonów

Okazuje się, że suchy las, który przemierzamy jest swoistą spiżarnią - tu rośnie awokado, tam papaja, jeszcze inne drzewo to mango, chlebowiec czy dziki figowiec. A te niepozorne krzaczki tam? To kawa. A ta kłująca trawa? To aromatyczna trawa cytrynowa. Jest jeszcze pieprz, drzewo kapokowe, jaśmin i krzew curry.

Lunch w lokalnej wiosce

Po około trzech kilometrach marszu docieramy do lokalnej wioseczki, gdzie czekają już na nas z lunchem. Jest typowy dla Keralii naleśnik ze sfermentowanego kokosa a do niego różne sosy. Ze śmiechem obserwujemy, że nasze kubki smakowe chyba już się przyzwyczaiły do chili, bo ostre potrawy robią na nas coraz mniejsze wrażenie.

Po lunchu wracamy do hotelu, zatrzymując się jeszcze w Munnar w sklepie z herbatą oczywiście!

Pojechali i napisali:

PFR