Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy Zanzibar 28.09-10.10.2019

Jumbo, Zanzibar!


29-09-2019

Docieramy na Zanzibar

Zanzibar zaskakuje nas od samego początku. Po długim locie wydaje nam się, że jesteśmy w jakimś szalonym filmie. Akcja toczy się na przemian wolno – szybko – jeszcze wolniej. Lądujemy na maluteńkim lotnisku, gdzie na przywitanie wszyscy wołają do nas „jumbo”- znaczy „cześć”.

Od razu wręczają nam tony papierologii do wypełnienia – inaczej z wizy nici. Dobrze, że niedawno zainstalowano na lotnisku chociaż jeden pas bagażowy, nie trzeba już szukać swoich walizek po hali przylotów.

Powoli udaje nam się wydostać  z tego mikro-lotniska. I tutaj akcja przyspiesza. A dokładniej przyspiesza nasz kierowca, który mknie przez drogi Zanzibaru z prędkością światła. Jak się wkrótce okaże — będzie to jedyne przyspieszenie tego dnia. Wszystko, co nastąpi już później będzie działo się w rytmie „pole-pole”, czyli powooooooli, bez pośpiechu. No tak, przestawiamy zegarki tylko o godzinę, ale czujemy już, że czas w Afryce biegnie swoim zupełnie innym tempem. Z chęcią się temu poddajemy – no, może poza czekaniem na jedzenie – po przylocie jesteśmy strasznie głodne, a nasze żołądki jeszcze „pole pole” nie rozumieją.

Witamy w raju

W hotelu wita nas Paulina, jemy wspólny posiłek, a potem mamy chwilę odpoczynku przy basenie i wprowadzenie do warsztatów. Z radością przekazujemy przedpremierowo w ręce Pauliny jej świeżutką, jeszcze pachnącą nowością książkę „Jesteś spokojem” i czujemy się wyróżnione, że miałyśmy okazję zacząć czytać ją jako pierwsze. Oglądamy też nasz idylliczny ośrodek i wpatrujemy się w oceaniczne fale. Niezmiennie zachwyca nas biel piasku na plaży. Wspaniałe miejsce!

Pojechali i napisali: