Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Kuba - rodzinne wakacje 21.06-7.07.2024

Co ja tutaj robię?


07-07-2024

Czas na powrót

Od rana jeszcze korzystamy z uroków miejsca, i tu dopiero mamy folklor, sam hotel wybrany po ciemku i jedyny, który gotów był nam pomóc to czterogwiazdkowy resort all inclusive. Obłożenie 100%, goście z Rosji, Polski i Niemiec – idealne podsumowanie  wakacji. W basenie animacje, gra w piłkę, aquaaerobik, itd. Obok siatkówka plażowa, głośna muzyka, drinki, co ja robię tu? Co ja tutaj robię?

Wytrwamy do 16:00.

Jedziemy na lotnisko

I kiedy uda się nam dotrzeć na miejsce na czas, sprawnie oddać auto i przebrać się w stroje samolotowe, wchodzimy do sali odlotów.

I…. mogłabym teraz napisać kolejną historię. Nie ma prądu, lotnisko ciągnie na agregatach. Nie działa klimatyzacja. Na zewnątrz 33 stopnie, wewnątrz 43, o ile nie więcej. Kolejka długa na 2 kilometry. A w niej spoceni ludzie, słaniające się starsze panie i płaczące dzieci.

Nie ma nikogo z obsługi. Ustawiamy się w kolejce. Z każdą kolejną minutą coraz bardziej lepkie stają się nasze ciała i mokre ubrania. Kolejki czas start 19:47, kolejki koniec 00:45, odlot zamiast o 22:10 o 4:00.

Takie przygody na koniec wakacji na Kubie.

Ale i tak podobało się nam bardzo. Przejechaliśmy i to samodzielnie 2400 km i jesteśmy z tego bardzo dumni. Poznaliśmy sporo ciekawych ludzi, zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc, odpoczęliśmy na ile się dało. Kuba na tak, z pewnością.

Pojechali i napisali: