Poznajmy się! - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Poznajmy się!

Anna Semrau

Dla ESTA Travel pilotuję trasy już od 10 lat. Najbardziej lubię te, które uchodzą za trudne i wymagające. Odwiedziłam 80 krajów, mieszkałam przez jakiś czas w Australii i Stanach Zjednoczonych, uwielbiam Azję i Afrykę. Mam uczulenie na stwierdzenie, że „czegoś się nie da” - da się, także w podróży, potrzebuję tylko trochę czasu, ale moje drugie imię to Ogarniacz.

W podróży bardzo ważne są dla mnie miejsca mniej oczywiste, często poza utartym szlakiem, polecane przez miejscowych. Wyszukuję je pieczołowicie przed każdym wyjazdem. Jestem typem pilnej uczennicy — zawsze przygotowanej do trasy, obkupionej w mapy i książki, a potem opowiadam, czytam i pokazuję, co tylko mogę moim współtowarzyszom.

Uwielbiam odkrywać lokalne smaki — przecież jedzenie to bardzo ważny element kultury odwiedzanego kraju! A ponieważ oprócz pilotowania tras jestem także restauratorką — uwielbiam jeść i sprawdzać, co ciekawego oferuje lokalna kuchnia. Ze mną na pewno odwiedzicie lokalne targi, knajpki, winnice czy inne miejsca znane ze swoich specjałów.

Pomogę również w zrobieniu dobrych zdjęć w trakcie wspólnej trasy — podpowiem, jak skomponować kadr, gdzie najlepiej się ustawić i na jakie światło poczekać. Od wielu lat fotografuję w podróży, skończyłam również szkołę fotografii reportażowej.

Na co dzień prowadzę Przystanek Tleń — pensjonat, restaurację i browar w Borach Tucholskich oraz Winnicę Młynowo — butikową, rodzinną winnicę na południu Polski.

Pojechali i napisali:

PFR