Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Papua 19.06 - 9.07.2008

Papua Zachodnia - Irian Jaya


19-06-2008

Jesteśmy na dzień przed naszym wylotem do Irian Jaya. Nie łatwo było najpierw opracować program, potem znaleźć korzystne cenowo i czasowo połączenia lotnicze i najtrudniej zebrać Grupę Amatorów niecodziennych przygód. I choć raz nas bywało więcej, na koniec nas ubyło, i choć termin nie pasował do naszych rocznych grafików - Najwytrwalsi zostali i jutro lecimy.

Wczoraj i dzisiaj gorąca linia telefoniczna. ostatnie pytania, ugniatanie bagażu, dokładanie prezentów dla Tubylców, odpytywanie z najpotrzebniejszych rzeczy. Jesteśmy gotowi. Tym razem w bardzo małej grupie: Mila, Krystyna, Bożena, Beata, Ewa, Tomek, Darek i Estera ruszamy na drugi koniec świata.

Przed nami 20 dni egzotycznej podróży. Zanim jednak zobaczymy się z Kanibalami, czeka nas długi lot przez Amsterdam do Jakarty. Tam przesiadka na lot wewnętrzny na wyspę Bali do Denpasar. Dotrzemy na miejsce dopiero pojutrze, gdy w Polsce będzie grubo po północy. Ale i to nam niestraszne. Część z nas nie mogąc doczekać się wylotu już dzisiaj odprawiła się internetowo. Jutro zbiórka o 16 na Okęciu.

Postaram się w miarę możliwości relacjonować nasze przygody. Tym razem wyjątkowo proszę o cierpliwość - na trasie rzadko kiedy będę miała łączność z Internetem. Ale na bieżąco prowadzić będę staranne notatki, które po powrocie poparte dokumentacją zdjęciową zamieszczę w Aktualnościach.

Trzymajcie kciuki za naszą przygodę Życia!

Pojechali i napisali:

PFR