Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Peru i Boliwia 4-25.11.2009

Zwiedzanie Limy, degustacja pisco


05-11-2009

Dzisiaj nasza grupa zwiedza Limę. W programie najważniejsze zabytki stolicy Peru oraz pyszna kolacja z rybami i owocami morza. Pogoda jak to zwykle w Limie, ciepło ale dośc ponuro i lekka mgiełka w powietrzu. Jednym z punktów programu, dodanego w trakcie zwiedzania Limy przez jedną z wcześniejszych grup jest wizyta w hotelu, w którym zgodnie z opowieściami powstał narodowy drink Peru czyli pisco sour. I naszej grupy nie mogło tam zabraknąć.  

"Pisco czyni cuda! - to już relacja Maćka - pilota grupy. Po drugiej dolewce w hotelu przy Plaza del Armas grupa ożywiła się i wszyscy się świetnie bawią. Jest parę osob nadaktywnych, w tym uczestniczka emablująca Pawła. Wnieśliśmy też - śladami Malinowskiego twórczy wkład w rozwój Peru. Gdy Paweł wykładał o dualizmie andyjskim jeden z uczestników zadał mu
podchwytliwe pytanie: Jak się nazywa nowa stolica Peru? Paweł zaczął coś mącić na co Jurek strzelił: Limanowa! Przy okazji: Rodzina znów razem! Odebrał nas Paweł z żoną, w hotelu byli Maria i Hanibal - On jedzie z nami do Arequipy. Teraz wszyscy śpią a ja stukam w klawisze." Jutro przed grupą bardzo wczesna pobudka i dzień pełen wrażeń.

Pojechali i napisali:

PFR