Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Meksyk 20.02.-12.03.2011

Zwiedzanie Mexico City

21-02-2011

Dzień drugi. Meksyk FD.

Temperatura jest taka, jaką obiecywała Estera. Cieplutko. Zrywamy się z rana, bo w planach…ho, ho! Zaczynamy od wysokiego „c”, bo od bodaj najpiękniejszego budynku w mieście Meksyk ery kolonialnej – Palacio de Bella Artes. A potem jest już jak u Hitchcocka, najpierw trzęsienie ziemi a potem dramaturgia wzrasta. Spacerujemy po nadzwyczaj urokliwej dzielnicy Alameda Central, kupujemy znaczki do Polski w najdroższej poczcie świata, pijemy kawę w niezwykłej Casa de los Azulejos by miejskim deptakiem dotrzeć na sławny plac Zocalo.
Pierwsze kroki kierujemy tu do budowanej przez konkwistadorów przez 200 lat katedry, która powstała na gruzach azteckiej stolicy Tenochtitlan. Jej wnętrze po prostu zachwyca.
Dalej odwiedzamy Palacio Nacional który stoi w miejscu dawnego pałacu Montezumy, a który zamieszkiwany był przez samego Hermana Cortesa. Miejsce to ozdobił gigantycznymi muralami z własną wizją historii Meksyku rewolucyjny malarz Diego Rivera.   
Jeszcze tylko pyszny lanczyk ze sławną soupa azteca i już zabieramy się za poznawanie tajemnic Azteków w gigantycznym Muzeum Antropologicznym. Punktem kulminacyjnym jest niezwykły kalendarz Azteków. Który w świetle najnowszych badań nie jest już kalendarzem a indiańską wizją stworzenia świata. Choć i ta teoria ma swoich przeciwników.
Dzień kończy imprezowa przejażdżka łodzią po ostatnim zachowanym azteckim kanale w Xochimilco. Wieczór umilają meksykańscy muzycy mariachi, muzyką porywając nas do tańca na wątłych stołach łodzi. Oj, ale się działo…


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: