Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Meksyk 20.02.-12.03.2011

Aqua Azul, Palenque

03-03-2011

Dzisiaj jedziemy z niezapomnianego San Cristobal do Palenque, jednego z najważniejszych miejsc związanych z kulturą Majów. Z ponad dwa tysiące metrów wysokich gór, gdzie mieszkają Majowie – górale, na wapienne niziny i w nieprzeniknione dżungle, czyli tereny na których Majowie stworzyli swoje najznakomitsze miasta-państwa, z których niewiele utrzymało się do czasów przybycia Hiszpanów w XVI wieku. Większość z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn (zostały opuszczone, zdobyte lub wymarły) opustoszały w X – XII wieku.
Droga pełna zakrętów i serpentyn opada szybko w dół. Krótka przerwa na kawę i przymierzanie sombrero i jedziemy dalej. Dłuższy przystanek mamy przy malowniczych, turkusowo-lazurowych kaskadach wodnych Aqua Azul. Po krótkim spacerze wzdłuż wodospadów zaopatrzeni w stroje kąpielowe zanurzamy się rześkiej, czystej wodzie. Pływamy do woli. To znakomite antidotum na karkołomną jazdę i marcowy upał. Taka kąpiel dobrze wpływa na nasz apetyt. Pośród dziesiątków straganów z indiańskimi i indiańsko-podobnymi dobrami rozlokowało się kilka lokalnych knajpek. Z widokiem na wodospady lub nie. Siadamy w jednej z nich delektując się pyszną, okazałą rybą z grilla, guacamole czy tacosami. Wyluzowani i zrelaksowani wsiadamy do naszej zebry i mkniemy dalej.
Byle przed zachodem słońca zdążyć zanurzyć się w hotelowym basenie i kontynuować przyjemność moczenia się w cieplutkiej wodzie.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: