Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

USA 4-24.09.2012

Yellowstone

16-09-2012

Yellowstone jest symbolem nie tylko dla Ameryki ale i całego świata. Każdy o tym parku narodowym słyszał, sporo osób widziało też albumy poświęcone temu cudowi natury, to jednak wszystko nic w porównaniu z przemierzeniem tego parku na żywo.

Dzień zaczął się od małego opóźnienia - Charlie podjechał, by odebrać zagubioną komórkę z poczty. Później już poszło sprawnie - dojazd do wschodniej bramy Yellowstone i rozpoczęcie całodniowej trasy przez przyrodniczy raj.

Gejzery, fumarole, wulkany błotne, gorące źródła czy wodospady - tych wspaniałości jest w parku Yellowstone tyle, że nie sposób wszystkiego zobaczyć w jeden dzień. My jednak postawiliśmy sobie za zadanie - zobaczyć jak najwięcej - udało się. Bulkocącym wulkanom, wybuchającym gejzerom - w tym Old Faithfull, gorącym źródłom w kolorach tęczy nie było końca, a i tak każdy z nas zatęsknił pod koniec dnia za ponowną wizytą w tym miejscu. Wykorzystaliśmy dzień do zachodu słońca. Ze zwierzyny spotkaliśmy samicę łosia, mnóstwo jelenii Wapiti, rybołowa, bielika amerykańskiego i kilka mulaków. Poszukiwania niedźwiedzi na razie poszły na marne, ale wciąż mamy nadzieję na spotkanie ich w kolejnych parkach.

Zauroczeni dniem, wyczerpani ilością wrażeń, o 22:00 dojechaliśmy do hotelu w West Yellowstone, by wyspać się przed kolejnym, bardzo długim dniem. Część z nas postanowiła jeszcze zrobić sobie spacer po  centrum, ponieważ wszystkie sklepy z souvenirami byly jeszcze otwarte.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: