Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Birma 6-24.11.2012

Amarapura, Mingun

09-11-2012

Tu natknęliśmy się na niezwykle malownicze obrzędy inicjacji pięcioletnich mniszek. Dziewczynki były na tę okazję ubrane w królewskie szaty i podążały wraz ze swoimi bliskimi niezwykle barwnym korowodem.
Jeszcze dłuższy korowód zobaczyliśmy w klasztorze w dawnej królewskiej stolicy Amarapurze. 1000 mnichów ubranych w ciemnoczerwone szaty ustawiło się przed nami i przedefilowało do klasztornej jadalni by spożyć swój jedyny w ciągu dnia posiłek.
W Amarapurze znajduje się też słynny most U Bein, ma ponad 200 lat i 1200 metrów długości i jest najdłuższym na świecie mostem zbudowanym z drewna tekowego. Kolejnym etapem była ponad godzinna podróż łodzią do Mingun - miejsca gdzie na przełomie XVIII i XIX wieku król Bodawpaya postanowił wybudować największą pagodę świata. Pagoda ta nigdy nie została ukończona (według wróżbitów, którzy w życiu Birmańczyków odgrywają olbrzymią rolę w dniu jej jukończenia na Birmę miało spaść wielkie nieszczęście) ale i tak jej kilkudziesięciometrowej wysokości podstawa robi duże wrażenie.Tuż obok znajduje się olbrzymi (drugi co do wielkości na świecie) dzwon, który miał zawisnąć na szczycie pagody.
Pyszną kolację zjedliśmy w położonej w pięknym ogrodzie restauracji, gdzie przez cały czas dwóch stojących za nami kelnerów wachlowało nas jednocześnie nas chłodząc i odganiając komary.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: