Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Chile 5-27.11.2012

Pierwsze zwiedzanie Buenos

18-11-2012

Ramona, ok 35 letnia Argentynka, z korzeniami polskimi ale zupełnie nie znająca polskiego, z niesamowitym słowotokiem, szybkością hiszpańskiego niczym pędzący pociąg przywitała nas głośnym hola dziś o poranku zaczynając z nami wspólne zwiedzanie miasta. Na początku 3 godziny z autobusem, następnie 2 godziny pieszo. A co było w programie? - oto i on:
Poranna cafe con leche z medialunas (rogalikiem w kształcie półksiężyca), kolorowa dzielnica tanga - la Boca ,dzielnica milongów - el telmo, gdzie dziś, jak w każdą niedzielę, miał miejsce ogromny pchli targ, dzielnica bogaczy i jeden z najpiękniejszych cmentarzy na świecie - la Recoleta, z grobowcem słynnej Evity i całą gromadą kotów, dokarmianych przez lokalne panie, casa rosada - różowy dom Prezydent Christiny Kirchner, na obiad olbrzymi stek, pięknie kwitnące na koniec wiosny drzewa palisandry - to tylko część miejsc charakteryzujących bosskie Buenos - dodajmy do tego niezwykły akcent języka hiszpańskiego w Argentynie z charakterystycznym ź i ś w słowach, w których Hiszpanie ładnie seplenią i już mamy pełen obraz stolicy Argentyny- tak Europejskiej w porównaniu z innymi miastami tego kraju. Wystarczy odejść kawałek dalej z kolorowej dzielnicy la Boca, by dostać się do przytłaczających, argentyńskich faveli ( dzielnic biedoty)Gdy oddalimy się od stoisk z targowiskami w San Telmo, może się zdarzyć, że śledzący nasz wcześniej złodziej ukradnie nam portfel, bądź kamerę, uciekając najczęściej rowerem(to właśnie zdarzyło się dziś)
Wieczorem odwiedziliśmy jedno z najbardziej popularnych miejsc pokazów tanga - El viejo almacen. Ucztę zaczęliśmy od obfitej kolacji, gdzie większość z nas zamówiła argentyńskie steki. Następinie udaliśmy się na pokaz oraz koncert tanga, który odbywał się w budynku obok, zaraz na przeciwko restauracji - wrażenia niezapomniane!


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: