Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Kambodża i Birma 3-24.11.2015

Odkrywanie Phnom Penh


06-11-2015

Po bardzo dłuuugiej podróży dotarliśmy do Phnom Penh. Kilka godzin postoju w Bangkoku wykorzystaliśmy by zobaczyć bajecznie kolorowy targ kwiatowy i popatrzeć z łodzi na panoramę miasta od strony wody. W Phnom Penh zdążyliśmy tylko zjeść kolację w restauracji z pięknym widokiem na rzekę i zmęczeni poszliśmy spać.

Okazuje się, że zmiany klimatu dotarły tez do Kambodży - choć pora deszczowa powinna się skończyć z końcem października to mogliśmy obserwować tropikalną ulewę - na szczęście w czasie kolacji. Następnego dnia wspięliśmy się na niewielkie wzgórze z pagodą mitycznej założycielki Phnom Pengh - Pani Pengh. Potem zwiedziliśmy Pałac Królewski ze słynną Srebrną Pagodą, gdzie spotkaliśmy pracujących polskich konserwatorów zabytków. Uwaga dla Pań - król Kambodży ma 63 lata i nadal jest kawalerem. Potem zapoznaliśmy się z tragicznym okresem historii Kambodży wizytując muzeum ofiar reżimu Pół Pota i Wzgórza Śmierci.

Po wizycie w Muzeum Narodowym potrafimy już bezbłędnie ocenić każdą rzeźbę i powiedzieć, czy powstała ona w okresie przed angkorskim, angkorskim czy po angkorskim - na te trzy główne okresy dzieli się historia Kambodży. Następnego dnia wczesna pobudka i 6 godzin drogi przez malownicze pola kwiatów lotosu, pola ryżowe, gaje palmowe i wioski, w których jedynym okazałym budynkiem jest miejscowa pagoda.
Przed nami - Angkor Wat.

Pojechali i napisali:

PFR