Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wenezuela 1-19.02.2015

Nad morzem

15-02-2015

Powoli zmierzamy do ostatniego punktu na trasie, jedziemy nad wybrzeże, gdzie zamierzamy spędzić trzy noce i wypocząć. Po drodze jednak zaglądamy do jaskini tłuszczaków, przewodnik zabiera nas na długą przechadzkę w zupełnych ciemnościach bez ani iskierki światła poza lampą którą doświetla nam drogę. Ptaków jest tu kilkanaście tysięcy, szaleją nad naszymi głowami, krzyczą z całych sił i w jaskini panuje przez to niesamowita atmosfera.

Kawałek naszej trasy w stronę Caripe wiedzie przez góry, potem docieramy już do morza. Chcemy zdążyć na plantację kakao, ale karnawał i niedziela krzyżują nam plany, za to udaje się nam zdążyć przed zamknięciem do małego sklepiku z artykułami czekoladowymi i kakao z plantacji obok. Obkupujemy się w same delikatesy i zmierzamy do naszego hotelu.

Tu gorąco, pokoje nie do końca spotykają się z naszym zachwytem. Mimo prób zamiany, podmiany, szukanie miejsc gdzie indziej, musimy pogodzić się z wizją pozostania tu przez kolejne dni. Sam ośrodek wpisany zresztą jak podobne w których nocowaliśmy dotychczas na listę hoteli butikowych i luksusowych nie ma tego czegoś co najbardziej nas urzekło we wcześniejszych hotelach. Brakuje tu miłych i uczynnych osób, które by się nami zajęły sprawiając, że cały pobyt byłby wyjątkowy. Spotykamy się tylko ze słowami, nie ma, nie będzie, nie wiem.

Opanowujemy sytuację, odkrywamy piękną plażę, szumiące i to bardzo głośno morze, piękne rośliny.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: