Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Peru i Boliwia 3-24.11.2017

Malownicza Panamericana


06-11-2017

Dzisiejszy dzień to długi przejazd malowniczą Panamericaną – z Nazca musimy się dostać aż do Arequipy, która będzie naszym punktem wypadowym do Kanionu Colca.

Nasz pierwszy postój to gaj oliwny – zupełnie niespodziewanie pośrodku pustkowia tłoczą się wzdłuż autostrady sklepiki ze wszystkimi rodzajami oliwek w wielkich beczkach. Degustujemy, robimy zakupy i ruszamy dalej.

Kolejny postój to Puerto Inca – stary port inkaski przy malowniczej plaży. Zupełne odludzie, ani żywej duszy – plaża i ruiny są tylko dla nas, ale woda w oceanie lodowata, więc decydujemy się tylko na zamoczenie stóp.

Ruszamy dalej, a Panamericana dostarcza nam wspaniałych widoków – raz prosta i pusta po horyzont, innym razem pnie się i wije stromo w górę, żeby za chwilę znowu wrócić do wybrzeża. Taka bliskość oceanu musi oznaczać świeże ryby, decydujemy się więc na kolejny postój – tym razem na ceviche – sztandarowe danie Peru z surowej ryby marynowanej w soku z limonki z chilli i cebulą.

Do Arequipy docieramy już po zapadnięciu zmroku – wjechaliśmy na wysokość ponad 2 tys. m n.p.m. Idziemy spać, bo jutro znów intensywny dzień.

 

Pojechali i napisali: