Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Peru i Boliwia 3-24.11.2017

Zwiedzanie Cusco i ostatnie zakupy


20-11-2017

Na przedpołudnie zaplanowaliśmy zwiedzanie Cusco. Zaczynamy od Świątyni Słońca, która jest tuż przy naszym hotelu, a potem odwiedzamy słynną potężną katedrę w Cusco z nie mniej znanym obrazem Ostatniej Wieczerzy, gdzie na stole przed Jezusem leży talerz ze świnką morską!

Ponieważ lubimy zbaczać z ustalonego szlaku, namawiamy naszego lokalnego przewodnika na wizytę na targu San Pedro, gdzie chcemy znaleźć sok z żaby. Sok z żaby był tylko w jednym miejscu, ale wybraliśmy jednak ten z tutejszych owoców na jednym z licznych straganów.

Po lunchu przy peruwiańskiej muzyce ruszamy do klimatycznej dzielnicy San Blas – z wąskimi uliczkami. Niebieskie drzwi i okiennice, białe mury, butikowe hotele, knajpki i sklepy z pamiątkami tworzą niepowtarzalny klimat. Tutaj rozstajemy się na kilka godzin – mamy czas wolny na ostatnie zakupy w peruwiańskim stylu. A jest w czym wybierać -  czekolady z liśćmi koki czy z solą z Maras, nalewki z pisco, kolorowe czapki, swetry z wełny lamy, to tylko niektóre ulubione zakupy w Peru.

 

Pojechali i napisali: