Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w Porto 30.05-4.06.2018

Najlepszy europejski kierunek to Porto!


02-06-2018

Zwiedzanie Porto z przewodnikiem

W 2017 roku Porto zdobyło tytuł Best European Destination. Czym zachwyca to miasto tysiące turystów? Czy i my ulegniemy czarowi Porto? Przekonamy się o tym już dzisiaj. Wraz z lokalną przewodniczką będziemy poznawać miasto i odkrywać jego tajemnice.

Zaczynamy od spaceru w kierunku rzeki Douro. Już kilkuminutowy spacer wąskimi uliczkami wśród kolorowych budynków wystarcza, by część z nas wzdychała o pięknie miasta. Schodzimy do znajdującej się nad rzeką dzielnicy Ribeira i przesiadamy się na statek, którym przepłyniemy pod sześcioma mostami Porto, w tym najbardziej znanym, uznawanym za symbol miasta Ponte Luis. Z poziomu wody miasto prezentuje się wspaniale. Opuszczamy statek po drugiej stronie rzeki czyli w Vila Nova de Gaia gdzie znajdują się magazyny handlowe i piwnice porto. Udajemy się do jednej z nich, by posłuchać o produkcji i historii tego znanego na cały świat wina i w końcu spróbować miejscowego trunku.

Atrakcje w Porto

Powoli zbliża się południe, a my udajemy się ponownie na drugi brzeg rzeki, by w drodze na obiad zobaczyć jeszcze kilka ciekawych miejsc. Dworzec ozdobiony niebieskimi płytkami, okazała katedra, wieża kleryków, przepiękna księgarnia, która ponoć zainspirowała autorkę Harrego Pottera. Na każdym kroku znajdujemy coś zachwycającego. Już w tym momencie miasto Porto ma nową rzeszę fanów.

Jazda tuk tukiem

A po obiedzie czeka nas kolejna niespodzianka. Przesiadamy się do tuk tuków, które zawiozą nas w trudniejsze do zdobycia części miasta. Wąskimi uliczkami docieramy nad ocean, a także na punkt widokowy, z którego podziwiać możemy miasto u naszych stóp.

Z pewnością Porto zasługuje na tytuł najlepszego kierunku podróży. Większość z nas już zaczyna planować kolejne wizyty w tym mieście.

Pojechali i napisali: